Главная > Новости > Владимир ЕЗЕРСКИЙ: «Защитников нужно брать из Шахтера»

Владимир ЕЗЕРСКИЙ: «Защитников нужно брать из Шахтера»

16 октября 2010

Игрок «Зари» делится своим мнением об игре национальной сборной Украины

— Юрій Калитвинцев не обтяжений відповідальністю за результат, він може надати гравцям можливість проявити себе на рівні збірної, — каже Єзерський. — Він надав можливість гравцям відчути себе кандидатами у національну команду. А тепер вони повинні готуватися у своїх клубах, грою показувати, що вони достойні такої довіри. Тому теперішня гра «синьо-жовтих» не є показовою. В команді багато нових гравців, триває етап становлення колективу. Це нормальне явище.

— Чимало фахівців схиляється до думки, що найбільші проблеми у нашої збірної стосуються захисту – позиції на якій ви колись грали у «синьо-жовтій» команді. Як оціните гру своїх колег?

— Мені здається, що проблема не в захисниках, а в загальнокомандних обороних діях збірної. Захисники у нас достатньо кваліфіковані. Єдине, як на мене, пара центральних захисників повинна бути з однієї команди. Ця ланка дуже важлива, гравці повинні один-одного розуміти з півслова. Як тільки зникає взаєморозуміння, виникають проблеми.

— І в якому клубі найсильніша пара центральних захисників?
— Як на мене, потрібно у збірну брати пару центральних захисників із донецького «Шахтаря». Гірники знають, як вийти із пресингу, як через контроль м’яча перейти в атаку. Звісно, є хороші гравці в «Дніпрі», «Динамо», інших командах. Але «Шахтар» зараз демонструє хороші результати, а тому донеччани мають ще і перевагу в психології.

— Кого саме маєте на увазі?
— В «Шахтарі» є 4-5 захисників, які можуть зіграти в центрі. Хто має більше ігрової практики, того можна делегувати у збірну. Ракицький, Кучер, Чигринський, Іщенко – усі не погані футболісти. Хто грає більше, тому і потрібно віддавати перевагу.

— Впродовж своєї кар’єри ви грали під керівництвом різних тренерів: українських, іноземних. Зараз тривають розмови стосовно того, хто має очолити національну команду. Одні кажуть українець, оскільки у нього не виникне проблем із ментальністю підопічних. Інші кажуть, що достатньо «варитися у своєму соку» і треба запросити іноземця. А якої думки ви дотримуєтеся?
— В Україні достатньо кваліфікованих тренерів. Підвищити ж свій рівень кваліфікації не є проблемою. Можна поїхати на стажування у найсильніші клуби чи збірні світу. Усе питання в потенціалі фахівця. Я вважаю, що потрібно дати шанс Юрію Калитвинцеву. Він не без успішно працював із юнаками. Тепер молодь підтягується до основної команди країни. Калитвинцеву просто потрібен час для того, щоб показати результат. Він розумний тренер, прививає цікавий, думаючий, граючий футбол. Майбутнє за такими наставниками.

— Порівняйте, будь ласка, сильні та слабкі сторони теперішньої збірної та тої «синьо-жовтої» команди, за яку ви виступали ще чотири роки тому…
— Я працював із різними тренерами. Найбільшого результату наша збірна добилася при Олегу Блохіну. Чому? Олег Володимирович бачить свій футбол, під своє бачення та концепцію він підбирав футболістів. Йому вдалося поєднати свою концепцію із підібраними гравцями. Якщо порівнювати теперішні і тодішні часи, то в Блохіна були кращі кандидати. «Дніпро» грав в єврокубках, ця команда складала кістяк збірної. Були досвідченні гравці в «Динамо», які пройшли Лігу чемпіонів. Плюс були футболісти із донецького «Шахтаря», які на євроарені робили перші успішні кроки. Були також легіонери — Андрій Воронін, Андрій Шевченко, Сергій Серебряніков, Євген Левченко. Олег Володимирович зумів підібрати потрібних футболістів. Але його приклад свідчить про те, що на результати товариських зустрічей дивитися не потрібно. Ми тоді програвали спаринги. Блохін же зумів вивести команду на хороший рівень гри у потрібний час.

— Перед Україною стоїть завдання виграти Євро-2012. Це реально?
— Ми повинні ставити таке завдання. Збірна повинна якомога краще зіграти і намагатися перемогти на Євро. Звісно, усе залежить від підготовки, жеребкування. А те, що ми можемо грати із будь-яким суперником, це точно.

— Поки що із грандами ми не дуже успішно граємо. Перемогли лише англійців і то, тоді коли вони переживали не найкращі часи і не дуже переймалися результатом…
— Не будемо загадувати. Є час для підготовки, за який реально багато чого змінити. Багато чого залежить від рівня чемпіонату України. Якщо він зростатиме, то футболісти ставитимуть сильнішими. В такому випадку із грандами гратимемо по-іншому.

— А рівень чемпіонату зростає?
— Потроху зростає. Потрібно побільше таких президентів клубів, як в «Дніпрі», «Металісті», «Шахтарі», «Динамо». Буде більше таких ентузіастів, справи в українського футболу покращуватимуться.

Телеканал новин "24"
Комментирование отключено.Луганский рейтинг Rambler's Top100 Украина онлайн