Главная > Новости > Іван Петряк: «Більше хвилююсь за команду»

Іван Петряк: «Більше хвилююсь за команду»

12 апреля 2014

ПетрякМолодий талант, вихованець «Зорі» Іван Петряк напередодні домашньої гри з «Чорноморцем» поспілкувався з прес-службою ПЛ.

– Іване, як вдалось у минулому турі дуже переконливо розібратись з «Іллічівцем»?
– Не потрібно дивитись на результат. Перш за все, варта уваги якість гри. А тут ми зробили все задля перемоги, повністю віддали всі сили на полі. Так, з першим голом, можливо, нам трохи пощастило. Однак потім був другий, згодом третій… А щодо рівня суперника, гадаю, ні у кого не має виникати запитань. У першому колі ми «Іллічівцю» програли, тепер повернули все на свою користь.

– Тут варто говорити про перевтілення «Зорі»: після нетипової домашньої поразки від донецького «Металурга» наступний матч завершився вже «великою» перемогою…
– Проти донеччан непогано розпочали, але потім була червона картка. Напевно було б правильно хоча б на час відійти у захист, заспокоїтись. Ми цього не зробили, пропустивши раз, потім другий, після чого, мабуть, розсипались. Реабілітуватись просто необхідно було. Але не можна стверджувати, що різниця у грі з нашого боку була настільки помітною. Десь один-два моменти вирішують долю зустрічі – це футбол.

– За тривалий час проти маріупольців ти вперше вийшов з перших хвилин. Хоча це не можна вважати дебютом, хвилювання було присутнє?
– Враження нормальні. Юрій Вернидуб мене потроху готував морально, щоб його рішення не стало для мене несподіванкою. Тому якщо не знав, то здогадувався, що буду грати. Хвилювався хіба що на перших хвилинах. Але більше не за себе, а за командний результат. Після матчу наставник похвалив усіх гравців – мені персонально нічого не казав.

– Вже два роки минуло з того часу, коли футбольна Україна про тебе дізналась. Тоді «Зоря» практично постійно програвала. Чи отримав користь від того гіркого досвіду?
– Пригадую, тоді були значні проблеми у команди. Грала вона вкрай нестабільно. З часом, коли головним тренером став Юрій Миколайович, прийшло багато хороших кваліфікованих футболістів. Зрозуміло і те, що конкуренція значно зросла. Тому пробиватись потрібно було заново. Зараз постійно перебуваю з основною командою, виходжу на заміну, іноді за дубль граю. Ось вже вийшов на поле і з перших хвилин… А досвід корисний у будь-якому випадку – все ж таки це Прем’єр-ліга, новий рівень. Не все виходило, але я нічого не забув, і помилок прагну не повторювати.

– Тоді тобі було неповних 18 років. Зараз – 20. Відчуваєш себе інакше?
– За собою слідкувати збоку важко. Краще на це питання можуть відповісти глядачі, тренери. Сподіваюсь, що мені вдалось додати, але оцінювати себе не стану.

– Якщо подивитись на кількість зіграних хвилин – як в основному складі, так і молодіжному, то їх небагато. Вистачає ігрової практики?
– Тут треба зважати, що у мене була травма, лікування. Все це відняло багато часу. Все інше залежить від тренерського штабу: вони вирішують, коли, де і скільки мені грати. Моя справа – виконувати їхні настанови.

– «Зоря» вдруге поспіль гратиме вдома – тепер з «Чорноморцем». Хотілося б почути від тебе коротку характеристику наступного суперника…
– Одесити – справжнє відкриття першої частини поточного сезону, зараз продовжують йти у п’ятірці. Можна відзначити всю команду, починаючи з воротаря і закінчуючи нападниками. Лідери добре себе проявили саме в останньому турі. Олексій Гай довів, що недаремно стільки років провів у «Шахтарі», виступав у національній збірній України. Традиційно небезпечний для будь-якого суперника Олексій Антонов. І звичайно ж, тренер. Саме Роман Григорчук докладає зусиль, щоб дотримуватись фірмового стилю гри, який приносить успіх.

– Чи існують якісь особливості підготовки до чергового туру?
– Після переможного матчу отримали один вихідний день, а потім одразу почали працювати. Спочатку було два тренування, далі все за звичною схемою. Графік звичний, режим спокійний. Все за планом – задля того, щоб ми у суботу вийшли і доводили свої претензії на перемогу.

– Починаючи з «Чорноморця» на вас очікує надзвичайно тісний графік: 5 ігор практично за півмісяця…
– Так, і саме це буде часом істини для тих, хто бореться за різні місця. Тут вже на одному диханні пройти ігри буде важко. І перевагу матиме той, у кого найдовша та найстабільніша лави запасних. 11 гравців не витягнуть на собі все.

– «Зоря» за втраченими очками зараз 6-а. Цей показник задовольняє?
– Поки що нічого не можу сказати. Ми прагнемо максимального результату і не хочемо на чомусь зупинятись. На разі скаржитись не варто, але все головне ще попереду.

Официальный сайт Премьер-лиги
Комментирование отключено.Луганский рейтинг Rambler's Top100 Украина онлайн